poniedziałek, 19 grudnia 2016

Kalendarz 365 dni z życia 2017 praktyczny prezent pod choinkę.

Witam chciałam Wam pokazać fajny zakup jaki ostatnio udało mi się zrobić a mianowicie jest to kalendarz na 2017 r. pod tytułem:

 "365 stron życia" 2017 
Wydawnictwo Jedność.
Rozmiar 15 x 23
Stron 448
Okładka miękka ze skrzydełkami. 

Zakupu dokonałam dla siebie ale nie tylko, bo drugi egzemplarz jako prezent. Nie jest to egzemplarz kieszonkowy ani też torebkowy i choć ja noszę duże torebki to tej wersji kalendarza nosić bym nie polecała ze względu na jego wielkość a raczej grubość. Jako domowy egzemplarz kalendarza to jak najbardziej. 

Po pierwsze według mnie bardzo ładna okładka.


Na wewnętrznej stronie okładki z przodu są wypisane wybrane święta i wydarzenia na cały rok 2017. Taka Fajna ściągawka.

Natomiast z tyłu na wewnętrznej okładce Są wypisane terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach, telefony alarmowe jak również miejsce na nasze dane osobowe.


Gabarytowo jak wspomniałam wyżej troszkę pokaźny egzemplarz tzn. jeśli chodzi o grubość jak widać na poniższym zdjęciu.


Mimo grubości kalendarza na poszczególnych stronach nie ma nie wiadomo ile miejsca na notatki, ale coś za coś. Na każdej stronie możemy znaleźć ciekawe przepisy kulinarne, różne sentencje, zagadki, ciekawostki, godziny wschodu i zachodu słońca oraz księżyca, jak jest Patron dnia i kto danego dnia obchodzi imieniny. 
Natomiast na niedzielnych stronach oprócz pomysłu na jakieś danie możemy przeczytać ewangelie jak również komentarz do niej i jest też rubryka na wydatki tygodniowe i krótkie notatki.




Na przełomie każdego miesiąca jest cała strona na obszerniejszą notatkę lub podsumowanie całego miesiąca jak kto woli.




Ogólnie kalendarz ten bardzo mi się podoba odkryłam go w tym roku ale wydaje mi się że bardzo fajnie będzie spełniał swoją funkcję choć jest raczej tylko do użytku domowego to jest w nim wiele fajnych ciekawostek porad informacji z których na pewno będę korzystać natomiast jeśli chodzi o wersję do torebki zawsze mogę mieć drugi malutki podręczny gdzie będę miała np. najważniejsze telefony czy adresy.

Dlatego też wydaje mi się że jest to fajny pomysł na prezent pod choinkę, także kto jeszcze nie kupił prezentu zawsze może pomyśleć o czymś właśnie takim praktycznym :)



9 komentarzy:

 1. Witaj, ciekawy i myślę, że praktyczny pomysł na prezent.Dziękuję za propozycję..Zapraszam w moje strony jesli masz ochotę i pozdrawiam ciepłO!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że pomysł na prezent Ci się spodobał.W Twoje strony na pewno zajrze :)

   Usuń
 2. Faktycznie potężne tomisko kalendarza :) Ciekawy i fajny prezent :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę, że mimo rozmiarów fajny prezent :)

   Usuń
 3. Bardzo mi się podoba :) Jednak ja czepialska jestem - kalendarz z "Jedności", a zrobili błąd w dacie Triduum Paschalnego (do Triduum należy także Niedziela Wielkanocna) - takie tam teologiczne skrzywienie zawodowe :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie czepialska ale spostrzegawcza :) fajnie, że Ci się podoba.

   Usuń
 4. Podoba mi się Twoja prezentowa propozycja :) Buziaczki Kochana i Wesołych Świąt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, również wszystkiego dobrego Ci życzę.

   Usuń
 5. Fajniutki ten kalendarz - jakoś przegapiłam wcześniejszy wpis o nim...

  OdpowiedzUsuń